Лікар назвав правильні способи перевірки себе на коронавірус

26.10.2020, 11:30

Перевірити себе на коронавірус відразу декількома способами. Який з тестів вибрати, розповів в інтерв'ю радіо Sputnik інфекціоніст і вакцінологіі, головний лікар медцентру "Лідер-Медицина" Євген Тімаков.

На вибір є три дослідження на коронавірус - мазок ПЦР і тести, що визначають два різних види антитіл. Всі вони хороші і ефективні, але важливо розуміти, для чого вони робляться і використовувати їх в правильний час, розповів лікар-інфекціоніст і вакцінологіі Євген Тімаков.

"Тести абсолютно інформативні. Все залежить від дня хвороби. Якщо людина тільки-тільки контактував з хворим і сам починає хворіти, то треба робити тест ПЛР. Береться мазок, і ми дивимося, чи є вірусна інфекція, осередки початку розмноження, антигенний склад цього коронавируса ", - пояснив інфекціоніст.
За словами Євгена Тімакова, тест ПЛР роблять двома способами: або через носоглотку, або через ротоглотку. І результати цих двох тестів можуть відрізнятися.

"Більш достовірний результат дає тест, якщо мазок беруть із ротоглотки і з носоглотки і змішують їх в одній пробірці", - уточнив в бесіді з радіо Sputnik Євген Тімаков.

Тест ПЦР має сенс здавати в перші 14 днів хвороби, далі треба перевіряти організм вже на антитіла.

"Відразу здавати кров на антитіла безглуздо і марно абсолютно. Антитіла починають формуватися на 7-10-й день хвороби. Спочатку формується імуноглобулін М, а потім через 2-3 тижні починає формуватися імуноглобулін G. На початку хвороби здається тільки імуноглобулін М і ПЛР з носа, якщо це менше семи днів хвороби. Щоб дізнатися, хворіла людина раніше чи ні, здається імуноглобулін G ", - розповів Євген Тімаков.

Також ПЛР слід здавати вже після хвороби.

"У цьому випадку ПЛР потрібен, щоб визначити видужав людина, виділяє вірус у зовнішнє середовище чи ні. Якщо активного виділення вірусу немає, то людина є незаразних", - зазначив лікар в інтерв'ю радіо Sputnik.

Читайте АСН в Google News