
10 липня (за старим стилем - 27 червня) православна церква вшановує пам'ять святого Самсона Странноприимца. У народі цей день отримав неприємне прізвисько "сеногноя" за те, що в цей час часто йдуть проливні дощі, від яких суха скошена трава починає гнити.
Історія свята "Самсона Сеногноя"
Святий Самсон - зразок християнського милосердя, самовідданої і жертовної любові до людей. Що жив в Стародавньому Римі і вивчившись на лікаря він увесь свій спадок роздав нужденним. В нагороду від вилікуваного їм імператора Юстиніана йому побудували лікарню і притулок для бідних, де святий служив до кінця своїх днів.
Самсон прожив довге життя. До останніх днів він допомагав нужденним людей.
Традиції та обряди на "Самсона Сеногноя"
У давнину, та й зараз селяни залежать від того, скільки сіна заготовити худобі на зиму. Тому поточна жнива - важлива частина сільського життя. Саме в цей час починається сінокіс. З ранку зазвичай встають косити траву, потім же протягом декількох днів його сушать на поле, перевертаючи (вороша) щоб не застоялася, що не загнила і швидше висохла. В цей час люди часто звертають свої молитви святому Самсона, щоб жнива пройшла без дощу, який ускладнює або робить неможливим покіс.
У деяких регіонах у цей народне свято господарі коней приводять до церкви тварин і просять батюшку окропити їх святою водою, щоб захистити їх від лихого ока і підступів нечистої сили.
Прикмети на день "Самсона Сеногноя" 10 липня
Що не можна робити на день "Самсона Сеногноя" 10 липня