Пройшов перше читання закон, що дозволяє українцям взяти по батькові по імені матері

03.06.2020, 13:10

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про дозвіл українцям з 16 років поряд з ім'ям і прізвищем міняти по батькові.

"За" відповідний документ №2450 на засіданні Уряду 3 червня проголосувало 247 народних депутатів, "проти" - 42 нардепа, "утрималися" - 42.
Проект закону №2450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну батькові, за словами його авторів, спрямований на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують між нормами Цивільного та сімейного кодексів України.

Наталя Гарнага, яка створила прецедент в Європейському суді і українському законодавстві, народилася Володимирівною, а стала Юріївною. Її батько пішов з сім'ї, коли їй було 12 років, після чого вона і захотіла змінити по батькові. Вона боролася за своє право в судах 10 років.

Так, проектом закону передбачається право особи на свій розсуд змінювати по батькові також, як і прізвище або ім'я.

Таким чином, після прийняття закону ніщо не завадить взяти по батькові по імені матері, хоч це і не прописано в проекті закону безпосередньо.

Світлана Светлановна. Андрій Іріновіч. Z148 X Æ A-12віч (вна)  А чому ні? 

Читайте АСН в Google News