Навколо різниці між коричневими та білими яйцями ходять різні чутки. Деякі вважають, що коричневі яйця корисніші, оскільки містять більше поживних речовин, інші вважають, що вони смачніші, а треті — що коричневі яйця більше підходять для випікання тістечок із заварним кремом, а білі просто створені для тортів (або навпаки, все залежить від точки зору). Але різниця між ними лише в тому, що коричневі яйця – коричневі, а білі яйця – білі. Це все.
Зміст яєць буде однаковим незалежно від кольору шкаралупи, більше того, у них і товщина шкаралупи більш-менш однакова. Якщо різниця і є, то вона пов'язана з віком курей, а не з кольором яєць — у яєць, знесених молодою куркою, шкаралупа справді трохи товстіша і міцніша.
Чутки про те, що коричневі яйця корисніші, пішли з супермаркетів: коричневі яйця найчастіше коштують трохи дорожче, а якщо щось дорожче, то, за логікою, воно, напевно, краще, хіба не так? Найчастіше не так: підвищення ціни на один із майже однакових продуктів — це хитрий маркетинговий трюк.
Вартість у випадку з яйцями зумовлена частково тим, що кури, які відкладають коричневі яйця, їдять більше, а це означає, що їхнє утримання обходиться дорожче і це треба якось компенсувати. Білі яйця найчастіше несуть кури з білим або світлим гребінцем і світлим пір'ям, а коричневі яйця несуть темні кури з червонуватими гребінцями.
Не завжди так, просто загальне правило, з якого бувають винятки. Так ось, кури з темними гребінцями просто більше їдять. Треба відзначити, що яйця часом дійсно відрізняються за смаком, але це залежить не від їхнього кольору, а від того, чим харчуються кури-несучки: харчування впливає на смак і колір жовтка - так само дієта впливає і на смак м'яса корови або свині. Якщо ж дві курки, одна з яких несе коричневі яйця, а інша — білі, харчуються тим самим, то жовток за смаком і кольором відрізнятиметься, швидше за все, не буде.