
Питання, як то кажуть, зі сфери теорії відносності. Тому що в коханні двоє - це компанія, а троє - це вже натовп. Але якщо взяти якусь середньостатистичну людину, то для щастя їй потрібно не менше десяти друзів. Саме до такого висновку прийшли британські вчені, проводячи дослідження з питання кількості друзів, необхідних людині для комфортного самопочуття. Так скільки ж друзів необхідно для щастя?
В ході соцдослідження, в якому брало участь близько двох тисяч чоловік, британські вчені визначили наступну тенденцію: щасливі і задоволені люди мали багато близьких приятелів, причому їх список постійно поповнювався.
Серед загального числа учасників ті, у кого було п'ять друзів і менше, щасливими себе назвали тільки сорок відсотків. Інакше кажучи, вони були скоріше нещасні, ніж щасливі. І в той же час збільшення кількості друзів від п'яти до десяти дозволяють збільшити шанси на щастя до п'ятдесяти відсотків. Але найвищий відсоток щасливчиків - це ті, у кого більше десяти друзів.
Був відзначений факт, що при спілкуванні з друзями дитинства проявляється більше радості, ніж при спілкуванні з тими, з ким знайомство відбулося в дорослому житті. У той же час жінкам потрібна менша кількість знайомих і приятелів порівняно з чоловіками, але відносини між дівчатами відрізняються набагато більшою стійкістю.