"Ваша карта заблокована": Українців масово атакує псевдо-охорона банків

05.10.2018, 18:06

Телефонні шахраї, цієї осені буквально зірвалися з ланцюга. Скарги на прихід смс з інформацією про блокування банківських карт напевно чув кожен з наших читачів в колі своїх знайомих, колег або рідних.

Останнім часом злодії осміліли, зміцнили свої ряди і стали хитрішими. ASN нагадує, як приблизно виглядає шахрайське смс.

Більшість українців вже чули про карткових злодіїв і просто ігнорують такі повідомлення. Однак навіть якщо один зі ста одержувачів такого послання відгукнеться, шахраї будуть у величезому плюсі ​​і окуплять всі свої витрати на розсилку сотень тисяч смс. Багато про такий вид шахрайства, а також - списки номерів шахраїв є тут.

Так що перш за все хочемо закликати вас пояснити всім своїм родичам, особливо - літнім або надмірно вразливим, суть обману, розповісти як діяти в разі, якщо злодії доберуться і до них.

Перш за все, не треба відповідати на смс шантажистів, передзвонювати їм або дзвонити в свій банк, щоб дізнатися, чи все нормально з вашою карткою. Повірте, з нею все добре.

Якщо ж ви все-таки вирішите зателефонувати, з цікавості або автоматично, наполегливо радимо не називати шахраям, які представляться службою охорони банку НІЯКИХ своїх особистих даних.

Шахраї запитають, в яких ще банках ви обслуговуєтеся, які проплати здійснювали востаннє, попросять назвати номер карти і чотиризначне число зі зворотного боку карти (яке ви взагалі НІКОМУ не повинні називати).

Все це буде відбуватися дуже швидко, люди по той бік телефону будуть говорити ввічливо і діловито, звичайно поки не зрозуміють, що ви тримаєте їх за дурнів. Деякі навіть спробують погрожувати вам. Як вийшло у автора цього відео, який вчасно збагнув що до чого. Зауважимо, всі назви і номера автор називав неправдиві (увага, присутня ненормативна лексика).

Ви звернули увагу, що розмова постійно переривається? Жертва сама змушена передзвонювати, не замислюючись, чому так відбувається. Якщо подивитися на інтервали розмови, то вони рівні - майже хвилина. Шахраї перестраховуються, що їх не вирахували, як це роблять бандити в детективних фільмах.

Якщо у вас вистачило терпіння передзвонити злодіям і потролити їх, то напевно вистачить на те, щоб написати на них скаргу в Кіберполіцію, як зробив автор відео, до речі.

Подати заяву в Кіберполіцію, звичайно, можна онлайн. На головній сторінці Кіберполіції читаємо пам'ятку, погоджуємося з прочитаним натискаємо кнопку "продовжити".

Далі - вказуємо регіон свого проживання і категорію свого звернення. В даному випадку треба вказати вказали "Інше". Далі нам запропонують заповнити свої особисті дані: ПІБ, номер паспорта, адреса проживання і телефон.

Після заповнення форми буде доступно вікно опису Вашого звернення. Ніяких вимог до оформлення опису немає, тому його можна писати в довільній формі. По завершенню роботи зверненням буде присвоєно номер, який буде вказано на екрані. Запам'ятайте його, про результати розслідування вам повинні повідомити за залишеними контактами.

Читайте АСН в Google News