counter

Домашніх завдань не буде: які зміни чекають українських школярів

Домашніх завдань не буде: які зміни чекають українських школярів

Менше двох тижнів залишилося до початку нового навчального року в Україні, тому школярі та їхні батьки вже активно готуються. Міністерство освіти в 2018 році продовжує впровадження реформи освіти в шкільний процес.

Які ж зміни чекають дітей та їхніх батьків в цьому році?

Зараз зміни торкнуться молодшої школи, в першу чергу першокласників. Тепер дітей будуть вчити не тільки читати і писати, а також активно вивчати соціальні навички: правила комунікації, емоційний інтелект і багато іншого.

Що чекає першокласників?

1 вересня всі першокласники України розпочнуть навчання за стандартами нової української школи. До цього цілий рік реформу тестували на базі деяких навчальних закладів країни, враховували всі недоліки і коректували.

Найважливіша зміна в освіті - це орієнтація на індивідуальні потреби дитини, а не пристосування кожного школяра до єдиної навчальної системи. Сучасні діти зовсім по-іншому сприймають інформацію і для них не підходить та система, яка існувала раніше.

"На сучасних дітей не спрацьовують методи, які працювали раніше в початковій школі. Вони швидше мислять, краще вчаться самостійно, а не тільки готові слухати і повторювати", - коментує радник міністра освіти Іванна Коберник.

Школа для всіх. Ще одним важливим моментом в освітній реформі є те, що українська школа стане інклюзивною, це означає, що будуть враховуватися потреби кожної окремої дитини, незалежно від стану її здоров'я і розвитку. Тепер діти не будуть підлаштовуватися під шкільну програму вивчення предметів, а будуть враховуватися їхні індивідуальні можливості і здібності. Крім того, на перший план виступає отримання соціальних навичок: вміння працювати в команді, висловлювати свої емоції і думки, знаходити рішення для складних завдань.

Що чекає вчителів?

До початку нового навчального року 22 тисячі українських вчителів перших класів пройшли онлайн-курси з підвищення кваліфікації. Ці курси є у вільному доступі в інтернеті, тому в міністерстві освіти рекомендують і батькам ознайомитися з нововведеннями, щоб краще розуміти організацію навчального процесу своєї дитини.

Після додаткового навчання всі викладачі пройшли перевірку і підтвердили свою компетентність в місцевих інститутах післядипломної освіти. На навчання та підвищення кваліфікації вчителів Міносвіти виділило 385 мільйонів гривень.

Навчальний простір. Головною зміною в новій школі буде соціальне орієнтування, тобто основним стає комунікація дітей, їхній емоційний розвиток, а не підручники. Тепер заняття за підручниками буде лише частиною процесу, а не його основою. Перебудовується спільний простір школи, саме він має стати частиною навчання і розвитку дитини.

Домашніх завдань у школі не буде, все, що потрібно для освоєння і закріплення програми, дитина буде робити в стінах школи, разом з учителем і однокласниками. Замість табелів батьки отримуватимуть свідоцтво досягнень, в якому буде надано характеристику їхньої дитини, а не оцінки.

Щоранку вчитель буде зустрічати дітей у неформальній обстановці, де вони будуть обговорювати плани на день, ділитися емоціями, наприклад, від минулих вихідних. Це допоможе налаштувати дитину на навчання і поліпшити комунікативний процес.

У Міносвіти повідомили, що нова шкільна реформа покликана зробити сучасних дітей інтелектуально гнучкими, щоб вони з легкістю могли вписатися в реалії сучасного суспільства. Источник.

Переглядів: 1628

Інші важливі новини і публікації

Ще цікаве
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів
/-1,0140569210052-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top