
У Мережі нагадали росіянам про страшне пророцтво старця Христофора, яке обіцяє їхній країні швидку смерть, голод і війну. Про пророцтво ще в березні нагадав на сторінці в соцмережі протоієрей Всеволод Чаплін.
У зв'язку з черговою кризою в Росії в Мережі пригадали давно забуті, а коли вони були озвучені - так і не зрозумілі пророцтва старця Христофора, який помер в Тулі ще в 1996 році у 90-річному віці. Більшість російських священиків заявляє, що старець, мовляв, не говорив таких речей, які за його словами описані в книзі ієродиякона Авеля (Семенова) «Життєписи тульського старця схіархімандрита Христофора (Євгенія Леонідовича Нікольського, 1905-1996)», брошурі «Пророцтва старця Христофора (Нікольського )» і відеофільмі «Пророцтва старця Христофора (Нікольського)» з серії «Сіль землі» (автори: ієродиякон Авель (Семенов) і журналіст Сергій Богданов).
Загалом, це не дивно, бо старець Христофор стверджував, що після патріарха Пімена в Московському патріархаті вже не буде "справжнього патріарха", вказуючи на те, що і покійний Алексій 2 і нинішній Кирило є вже ставлениками влади і церква при них почала згасати, втрачаючи своє істинне призначення.
Старець Христофор був категорично проти розкоші, прикраси церков і всякого начиння в храмах. Він наполягав на аскетизмі, чого про сучасних священиків, звичайно, не скажеш.
У мережі можна знайти численні записи переказів свідків, що цитують слова старця. Втім, у деяких слів може бути і багато тлумачень. Так що ж він передбачав своїй країні?
- При дверях антихрист. При дверях антихрист. Уже жити-то і нерадо. По Москві він уже ходить. Москва вже під його управлінням. Коли приїжджаєте до Москви, в метро йдете - щоб тільки з молитвою...
- Останнім часом люди багато хворітимуть, але не впадайте у відчай, це буде на очищення душ ваших - Чорнобильська аварія - це виконання восьмої глави Апокаліпсису.
- Ці всі околиці відійдуть (Грузія, Україна та ін.), але будуть жаліти. Вірменія ніколи не буде відділятися, вона загине без Росії. Буде повсякчас. І гоніння буде.
- Колесо Апокаліпсису рухається з величезною швидкістю.
- Так, Росія буде відроджуватися ... А Москва? Москва частина провалиться, і в Тулі провалиться (...) У Москві - де мавзолей і подалі, за річкою, і де готель Росія.
- А Пітер взагалі піде під воду, буде море.
- Старці дуже моляться, щоб була війна, а після війни буде голод вже. А якщо не буде війни, то погано буде, всі загинуть. Війна буде недовга, але все-таки багато людей отримають спасіння, а якщо не буде, то ніхто не спасеться.
- Треба мати запас водички і сухариків на десять днів, і буде таке, що навіть з дому вийти не можна буде. Але для обраних все скоротиться.
- Ось як Содом і Гоморра загинули за розпусту, ось також і нас спалить Господь вогнем, цей світ спалить. Такі великі міста, як Москва, Пітер, загинуть.
- Росія процвіте, буде новий цар, вона воскресне і звільниться від цієї зарази сатанинської, і життя буде дуже хороше, благочестиве, але все залежить від нашого покаяння, потрібно соборне покаяння, щоб був у нас новий цар, без покаяння цар не прийде. На короткий час нам Господь знову пошле царя, але перш будуть війни (...), знову до влади прийдуть комуністи і масони (...), почнуться тоді страшні гоніння, страшніше, ніж в післяреволюційні роки.
- Війна буде дуже швидка, ракетна, і така, що все буде отруєно.
- На кілька метрів в землю все буде отруєно. І тим, хто залишиться живий, буде дуже важко, тому, що земля вже народжувати не буде.
- Після війни так мало залишиться людей на землі, так мало, що центром війни буде Росія
- Спека буде після війни і голод страшний по всій землі, а не тільки в Росії. І спека страшна, і неврожай останні п'ять-сім років будуть. Спочатку все вродить, а потім литимуть дощі, і все затопить, і весь урожай згниє, і нічого не зберуть. Пересохнуть все річки, озера, водойми, і океани будуть пересихати, і розтопляться всі льодовики, і гори зійдуть зі своїх місць. Сонце буде дуже гаряче - Люди будуть хотіти пити, будуть бігти, шукати воду, а води не буде. Побачать - щось блищить на сонці - і подумають, що це вода, підбіжать, а це не вода, а скло блищить.
- Купуйте будиночок з земелькою. Родичі не роз'їжджайеся, а єднайтеся, купуйте разом (...). Купуйте будиночки в селі, хоч земляночки. Боже благословення на це є. Купуйте і відразу копайте колодязь, щоб у вас була своя водичка, і відразу посадите вербу (на північній стороні), тому що під вербою завжди вода.
- Можна буде збирати воду по краплях. Ці краплі - слізки Матері Божої - Будемо харчуватися корінням, травами, і треба збирати лист липи. Ось вам буде хліб і вода. Господь чудом буде живити, дивом. Тоді Господь живим буде давати вінці, хто не зрадить Бога, хто піде за Ним.
- Ось буде страшний голод, трупи будуть валятися, а у вас буде своя земелька, вона вас буде годувати. І не лінуватися, не лінуватися. Господь працю любить. Повернетеся «коса на косу» - як говорила блаженна Матронушка, - «соха на соху». Матронушку читайте, до ручної праці все повернетеся.
- У ті часи рятуватися можна буде тільки в своїх будинках. А в місті ... яка пристрасть буде! Світло відключать, газ відключать, воду відключать ... не буде нічого, і люди мало не заживо гнити будуть в квартирах.
- Після 2008 року час полетить - рік за місяць. Після 2008 року будьте особливо смиренні і особливо уважні, говорив старець. Багато інших його пророцтва і попереджень до свого народу можете почути у відео.