counter
Стрічка новин
Вибрати все
20 Лютого
19 Лютого
Всі новини...

Податок на нерухомість в Україні: хто і скільки заплатить

Податок на нерухомість в Україні: хто і скільки заплатить

Українці до кінця літа повинні самостійно оплатити податок на нерухомість. Хто і скільки заплатить за "зайві" квадрати житла, чи загрожують неплатникам штрафи і арешти майна, розповів в ефірі ObozTV експерт з нерухомості Сергій Костецький, пише Судово юридична газета.

Експерт нагадав, що мінімальна неоподатковувана площа квартир і житлових об'єктів нерухомості не змінилася.

"Якщо квартира менше 60 кв. м, людина взагалі нічого не платить. Якщо будинок менше 120 кв. м, то він теж нічого не платить. Якщо сумарно є будинок, квартира і так далі, які не перевищують 180 кв. м, то також звільняється від сплати. Все, що більше - людина платить за ставкою оподаткування, яка склалася на день нарахування податку", - розповів він.

Базова ставка податку на нерухомість зросла несуттєво, і становить близько 50 грн за 1 кв. м.

"Ставка постійно зростає, тому що постійно збільшується мінімальна зарплата. Держава намагається регулювати, щоб вона була в межах 50 грн за 1 кв. м. Раніше було 3% від 1280 грн, зараз - 1,5% від 3200 грн. Так як кожен рік мінімальна зарплата зростає, то цей відсоток з часом буде збільшуватися", - пояснив експерт.

Костецький також зазначив, що податок на нерухомість зараз знаходиться на стадії формування і збирається абсолютно неефективно: "Існуюча база електронного реєстру заповнена відсотків на 20. Основна маса людей взагалі не платить податок на нерухомість. Квитанції людям, які знаходяться в реєстрі, розсилаються за місцем реєстрації об'єкта нерухомості. Але з точки зору закону, якщо людина там не проживає, це не звільняє її від сплати податку".

Він також повідомив, що з 2018 року в Україні скасували пеню за несплату податку на нерухомість.

"Податкові органи, навіть якщо людина нібито не отримала повістку, можуть нарахувати за останніх три роки їй податок на нерухомість, але без штрафних санкцій. У тих людей, які отримають квитанції через рік-два, буде в повному обсязі вирахувана вся сума податку на нерухомість, вони будуть зобов'язані його сплачувати. Штрафні санкції почнуться, коли держава оптимізує базу даних і більш детально продумає, як вручати повістки", - пояснив експерт з нерухомості.

У той же час, згідно із законом заарештувати нерухомість за несплату податку не можуть.

"Згідно із законом, якщо людина не отримує ніяких повісток, він повинен звернутися до податкових органів. Але в податкових органах є проблема. Наприклад, є податкова інспекція в якомусь з районів міста, де десятки тисяч об'єктів нерухомості, яким вона повинна нарахувати податки. Навіть якщо ви туди звернетеся, там сидять двоє людей, які фізично не зможуть вам виставити рахунки на оплату податків. Тому навіть якщо десь щось зараз накопичилося, то це жодним чином не вплине на арешт або відбирання нерухомості. Зараз початковий етап розвиток ринку, і поки до цього дійде, не один рік пройде", - прогнозує він.

Костецький також заявив про необхідність внести в законодавство коригування щодо комерційної нерухомості.

"Оскільки в багатьох селах є будинок на 50 кв. м і сараї ще на 100. Всі сараї, погреби і так далі є комерційною нерухомістю з точки зору закону. Там ніяких пільг не передбачено. Якщо людина заплатить за будинок 2500 грн податку, то за сараї вона може платити десятки тисяч гривень, виходячи з того, що з часом податок на комерційну нерухомість буде тільки збільшуватися. Так як там немає пільг ніяких, то люди будуть просто-напросто банкрутувати", - пояснив він.

"Особливо це стосується занедбаних об'єктів нерухомості. Багато подібних будинків переходить у спадок, люди не можуть їх ні продати ні подарувати, тому що вони нікому не потрібні, а податок нараховується, з часом і штрафні санкції будуть. Таким чином, з часом, людина, яка проживає в квартирі в Києві і має якийсь невеликий сарай, який дістався у спадок від батьків або від бабусі, може бути звинувачений в злісній несплаті податку на нерухомість. Може бути накладено арешт на квартиру, яка у нього є, щоб вирахувати всі податки на нерухомість", - додав експерт.

Новини партнерів
Загрузка...Інші важливі новини і публікації

Ще цікаве
Лобода засвітила пристрасні поцілунки з новим коханцем
Лобода "засвітила" пристрасні поцілунки з новим коханцем
Українську співачку-біженку Світлану Лободу "застукали" з черговим коханцем, повідомляють російські ЗМІ За по....
Не намагайтеся самоствердитися за чужий рахунок. Гороскоп на 21 лютого
Не намагайтеся самоствердитися за чужий рахунок. Гороскоп на 21 лютого
21 лютого тон задаватимуть честолюбні устремління Не дивуйтеся, якщо хтось із ваших знайомих захоче завтра стр....
Дружина Децла ледь не померла після гучного скандалу навколо чоловіка
Дружина Децла ледь не померла після гучного скандалу навколо чоловіка
Дружина російського репера Кирила Толмацького, відомого під сценічним ім'ям Децл, ледь не померла після смерті....
Статки Лагерфельда може отримати його кішка
Статки Лагерфельда може отримати його кішка
Кішка бурманской породи легендарного модельєра Карла Лагерфельда на прізвисько Шупетт може успадкувати статки ....
Як встигнути до весни змінити своє життя
Як встигнути до весни змінити своє життя
В кінці зими душа просить чогось нового, тому перед настанням весни багато хто шукає рецепт особистого щастя П....
більше матеріалів
/-0,65890502929688-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top