
На сьогодні в Україні налічується понад 30 тис несанкціонованих звалищ, 93% відходів вивозиться і закопується в землю, і тільки 4,18% відсортовуються, повідомляє Європейська бізнес асоціація, закликаючи переробляти сміття, щоб наша країна остаточно не потонула в отруйному смітті.
Примітно, кажуть у ЄБА, що насправді в Україні є заводи з переробки вторсировини, однак, незважаючи на обіцянки влади, українці не сортують його, так що такі підприємства не працюють на повну потужність.
Так в нашій країні працює 15 заводів з переробки скла, 15 - з переробки паперу, 16 - з переробки металу, 19 - з переробки ПЕТ, 36 - з переробки вторинних полімерів.
Але при цьому їхня завантаженість є неповною. Наприклад, заводи по переробці паперу мають потужність - 1100 тис. тонн сировини, проте переробляють лише 600 тис тонн. Скло заводи можуть переробити близько 800 тис тонн, а виходить - тільки 350 тис. тонн.
Папір і скло навіть імпортують, оскільки, як би це не звучало парадоксально, своєї сировини не вистачає. Так, макулатури наші переробні заводи завозять з-за кордону близько 340 тис тонн, а скла - 20 тис тонн.
ЄБА закликає створювати Організації розширеної відповідальності виробника, як в ЄС, які відповідають не тільки за виробництво, дизайн, упаковку і продаж продукції, а й за збір, повторне використання/переробку чи утилізацію упаковки.
Нагадаємо, більше року тому урядом була прийнята Національна Стратегія поводження з відходами, яка основною метою мала впровадити повну переробку сміття в Україні. Залишилося тільки кінець-кінцем почати її реалізовувати, нагадали в ЄБА.