
Російські пропагандистські засоби масової інформації (ЗМІ) обмежують у всьому цивілізованому світі. Таку думку висловив завідувач відділом Досліджень інформаційного суспільства та інформаційних стратегій Національного інституту стратегічних досліджень, доктор політичних наук Дмитро Дубов на прес-конференції, передав кореспондент ASN.
"Не тільки ми намагаємося боротися з ворожим впливом, зокрема адміністративними методами. Це той шлях, який намагається зараз випробувати більшість демократичних держав", - зазначив експерт.
За його словами, наприклад, у Німеччині з 1 січня 2018 року почав діяти закон, який регулює дії соціальних мереж на території країни. Зокрема, він зобов'язав соцмережі ввести офіційного представника на території держави.
Це необхідно для того, щоб було кого викликати в суд у разі неправомірних дій, що реалізуються через соцмережу. Країни Балтії, в свою чергу, відмовляють "фейковим ЗМІ" РФ в акредитації на своїй території. На території ж України, відповідно до закону, такі медіа продовжать роботу.
При цьому він додав, що демократичні держави виявилися не готові до нової інформаційної реальності і шукають можливості контролювати і обмежувати інтернет-ресурси. Так, наприклад, РФ бореться із звинуваченнями в пропаганді і поширенні фейків у США тими ж "демократичними" методами.
Російська сторона ініціювала судовий розгляд, де її американські адвокати заявили про необхідність вивчити всі мільйони сторінок пропагандистських матеріалів, зібраних американською контрпропагандою, і вимагає тепер їх перекладу англійською мовою. Нагадаємо, журналіста пропагандистського телеканалу РФ Russia Today France не пустили в Єлисейський палац, тому що той працює саме на цьому каналі.