У Дніпропетровській області волонтери виявили "поховання" особистих речей убитих в ході Иловайської операції бійців Збройних сил України. Про це повідомив керівник місії "Чорний тюльпан" Ярослав Жилкін в ефірі телеканалу "112", передав кореспондент ASN.
"Речі належали вбитим, які, за нашою версією, надходили в морги, їх роздягали, але не знали, що з ними зробити. Людина, відповідальна за їхню утилізацію, ось так вчинила", - зазначив експерт. За його словами, в ході розбору речей вдалося знайти рації, кобури від зброї, особисті речі убитих, проте це, очевидно, далеко не все, що було там спочатку.
Як пояснив Жилкін, ці речі були найважливішою інформацією для ідентифікації тіл. "Як можна так халатно ставиться до цих речей, мені не зрозуміло. Для багатьох сімей той же хрестик, який був на вбитому, є сімейною реліквією", - додав волонтер.
Він уточнив, що, за словами фермера, було відвантажено 36 мішків, проте на сьогодні волонтерам вдалося зібрати всього 6, оскільки багато зотліло, а багато просто розтягнули мародери. При цьому він додав, що речі загиблих на Донбасі бійців знайшли на околицях Дніпра.
Серед знахідок були закривавлена форма, берці, натільні хрести та медалі, які перебували у 36 мішках з бирками моргу. Фермер, який орендує землю, пояснив, що ще в 2014 році представники поліції попросили "посушити" землю. Речі загиблих "прикопали", проте собаки періодично знаходили їх.
За попередніми даними, це майно належало загиблим в "Іловайському котлі" воїнам. Також про жахливу знахідку написав на своїй сторінці в Facebook депутат міськради Кривого Рогу Микола Колесник, який і звернувся до волонтерів.
За його інформацією, всі тридцять шість мішків на одне з сільських господарств завіз у 2014 році тодішній голова Таромського відділення міліції. "І забув забрати, відморозився, на дзвінки власників господарства не реагував. Люди знайшли мене і попросили зробити по-людськи, бо ці речі потрібно не закопати, а поховати", - повідомив політик.
Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура дасть правову оцінку діям військового командування і дезертирів у рамках справи про Іловайськ. Трагедія сталася в кінці серпня 2014 року і стала однією з найтрагічніших подій війни на Донбасі.