Старший, середній, молодший? Як черговість народження впливає на характер

03.05.2018, 09:07

Порядок народження має великий вплив на розвиток дитини, особливо в тому випадку, якщо батьки схильні ставитися до кожного свого нащадка по-різному, що може бути як добре, так і не дуже. Але перш ніж ви почнете звинувачувати своїх батьків в неправильному вихованні, спробуйте зрозуміти всі пом'якшуючі фактори.

Старші діти - лідери

Старші діти, як правило, є амбітними лідерами. Первісток завжди отримує багато уваги, оскільки у нього немає поки «конкурентів», і тому він досить впевнений у собі. Крім того, батьки надалі часто доручають первістку піклуватися про молодших, що теж розвиває його лідерські навички. Первісток знає, як бути відповідальним і уважним.

Старші діти розумніші
Численні дослідження показують, що у старших дітей, як правило, більш високий рівень інтелекту, ніж у наступних дітей. Це може бути пов'язано з тим, що батьки більше спілкуються зі своїм первістком. У старших дітей розвиваються сильні аналітичні і концептуальні навички мислення. У них багатий словниковий запас, і вони вчаться мислити, як дорослі. Але недоліком цієї додаткової батьківської уваги є те, що первістки відчувають сильніший тиск в плані прагнення до успіху. Вони ризикують стати перфекціоністами, а потім нервувати від того, що не можуть досягти жаданої досконалості.

Середні діти креативні
Батьки зайняті старшою дитиною, яка або переживає підлітковий вік, або йде в школу, або збирається на перше побачення. Молодша дитина теж вимагає уваги, тому середні діти дещо губляться в цій ієрархії. У середньої дитину немає чіткої ідентичності, і щоб знайти свою власну нішу, вона починає цікавитися всім потроху, розвиваючи творче мислення. Середня дитина винаходить цікаві трюки для залучення до себе уваги, і у неї дуже багато прихованих здібностей.

Середні діти - ефективні переговорники
Вони часто виявляються в ролі миротворців між своїми братами і сестрами і дуже в цьому процвітають. Їх навички в плані ефективних комунікацій показують, що вони краще справляються в конфліктних ситуаціях, ніж старші або молодші діти. Середня дитина знає, як жити із людьми і знаходити компроміси. Вони також дуже загострено відносяться до справедливості.

Молодші діти часто стають підприємцями
Вони займають особливе місце в серцях своїх батьків і отримують більше уваги. Але в реальності вони нерідко можуть відчувати себе зайвими або небажаними. Наймолодша дитина також сприймається «назавжди малюком», а тому ризикує стати маніпулятором. У ще більшою мірою, ніж середні діти, наймолодші брати і сестри намагаються знайти свій власний шлях, щоб довести свою дорослість і зрілість.

Молодші діти більш розслаблені

Батьки відчувають себе більш спокійно, набравшись досвіду зі старшими, і тому наймолодші, як правило, теж спокійні і розслаблені. В результаті вони набувають особливої ​​харизми і чарівності, а також відрізняються почуттям гумору

Єдині діти можуть вести себе як старші і як молодші
На ньому зосереджено всю увагу батьків, що має свої плюси і мінуси. Він одночасно і первісток, і наймолодший. Йому не доводиться мати справу з суперництвом серед братів і сестер, але це ризик отримання більш слабких соціальних навичок. Проте, єдині діти зазвичай не страждають від самотності, а ті ресурси, які батьки щедро в них вкладають, часто приводять їх до успіху.

Читайте АСН в Google News