
«Вертолітний майданчик» колишнього президента Віктора Януковича продовжує контролювати його оточення. Про це передає «Радіо Свобода» з посиланням на розслідування програми «Схеми».
«Попри недавню заяву президента Петра Порошенка, за інформацією реєстру прав на нерухоме майно, будівля т.зв. «вертолітного майданчика» Віктора Януковича в Києві продовжує перебувати у власності фірми «Амадеус Ко», - сказано в повідомленні.
За інформацією видання, попри те, що споруда під арештом з 2015 року і власник не мав можливості продати її, він міг нею користуватися. За джерелами у фіскальній службі, майже 1 млн грн на місяць «Амадеус Ко» платить компанія власник розташованого в «Парковому» дата-центру компанія «Анте Медіа». Ще майже 400 тис. грн на місяць платить ресторан СHI, який розташований у «Парковому». Як зазначається, згідно з офіційним реєстром, у компанії «Амадеус Ко» є два офіційних власники: уродженець Києва Олександр Хом'як, який зараз перебуває в розшуку, і британська компанія Fineroad Business LLP. За останньою стоять дві офшорні компанії з острова Невіс.
Згідно з документами, з кінця минулого року особою, яка контролює британську компанію, є 31-річний Яшар Ходжаєв. Він зареєстрований в Єнакієвому, рідному місті Віктора Януковича. Після подій на Майдані на Ходжаева був записаний офісний центр у Києві, що належить до сфери впливу компанії «Танталіт» (на цю фірму раніше була оформлена резиденція «Межигір'я»). Крім того, в 2015 році в рамках справи з кредитування регіональних залізниць «Всеукраїнським банком розвитку» сина Віктора Януковича було заарештовано низку рахунків в зазначеному банку.
У грудні минулого року Печерський райсуд Києва вирішив зняти арешт з частини рахунків. Їх формальні власники пояснили походження великих сум на рахунках тим, що вони всі позичили їх у Яшара Ходжаева. У серпні цього року Апеляційний суд Києва заборонив «Амадеус Ко» відчужувати, користуватися і розпоряджатися майном комплексу. Право управління було передано ДП «Фінансування інфраструктурних проектів». Але державне підприємство так і не почало управляти майном компанії, а також не має доступу туди. «Ми не були ще на цьому об'єкті. Наскільки там важка процедура передачі, ми не розуміємо. Поки ми брали його як речовий доказ, згідно з протоколом прокуратури Києва. Ми двічі звернулися в прокуратуру і попросили забезпечити доступ до об'єкта. Як я розумію, прокуратура повинна звернутися в суд, отримати рішення, щоб можна було зайти», - сказав керівник ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» Руслан Сіробаба.