
Наступний транш МВФ не є критичним для України, але співпраця потрібна для погашення запозичень протягом наступних 4 років. Про це на прес-конференції заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, передає кореспондент ASN.
«Програма співробітництва з МВФ не нова для України. Класичним прикладом співпраці України і МВФ можна згадати розмову на плівках Мельниченка, де на той час президент Кучма заявляє про виконання Україною взятих на себе зобов'язань перед МВФ. Природно, час минув. Багато що змінилося, але потрібно пам'ятати, що не МВФ прийшов до нас, а ми звернулися до МВФ по допомогу», - заявив Устенко.
Він нагадав, коли відкривалася чинна програма співпраці з МВФ в березні 2015 року, золотовалютні резерви становили $ \5,5 млрд.
«І тоді наш дефолт був неминучий, якби не було валютного закачування. А зараз золотовалютні резерви $18 млрд. Якби в березні 2015 року не було допомоги МВФ, обмежувачів і бар'єрів авантюристичної політики, ми б не змогли втриматися на плаву», - вважає експерт.
Коментуючи приїзд в Україну делегації МВФ під керівництвом першого заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона, економіст зазначив, що «так просто друга людина в МВФ не приїжджає в країну». «Це може говорити про абсолютний прогрес країни і виконання зобов'язань», - вважає Устенко. При цьому експерт додав, що наступний транш МВФ для України не є критичним.
«Для погашення боргу цього року потрібно всього $1,5 млрд. І це некритично. Але наступного року нам необхідно буде повернути $3,8 млрд, а ще через рік вже $8 млрд. Тобто через рік істотно зросте навантаження на курс. Тому від поточного моменту на чотири роки в перспективі ми повинні будемо повернути загалом вже $20 млрд. А, враховуючи наявність нинішніх резервів, це неможливо. Тому виникає необхідність продовження співпраці з МВФ на наступні роки», - пояснив він.